Windsorský uzol

máj 2, 2012 by     No Comments    Posted under: Uzly

Za jeho objavením stojí anglický kráľ Edward VIII. Windosrký uzol je veľký symetrický uzol vhodný najmä na slávnostné príležitosti a je určený hlavne pre košele so širokým golierom. Je to zložitejší uzol preto čítajte pozorne návod a sledujte obrázky.

 

 

Zaveste si kravatu na krk tak aby po ľavej strane bol širší koniec  a na pravej užší. U oboch koncov je nasmerovanie vrchnej strany kravaty od seba. Širší koniec kravaty by mal byť o 30 cm dlhší ako ten užší.Širší koniec umiestnite nad ten užší do tvaru kríža. Následne vám ostane širší koniec kravaty na pravej strane. Stále oba konce sú otočené svojou vrchnou stranou od vás.

 

 

Pretiahnite širší koniec cez trojuholník medzi golierom a kravatou tak, aby širší koniec smeroval hore a bol otočený vrchnou stranou smerom k vám.

 

 

 

 

Širší koniec umiestnime späť na ľavú stranu.

 

 

 

Potiahnite širší koniec nad užší do ľavej strany. Následne potiahnite cez trojuholník medzi golierom a kravatou nahor.  Vrchná strana by mala teraz smerovať k vám.

 

 

 

 

Širší koniec potiahnite cez trojuholník medzi kravatou a golierom. Širší koniec je teraz smerom do hora a otočený vrchnou stranou k vám. Pretiahnite širší koniec cez oko vzniknuté na kravate.

 

 

 

 

Uzol je takmer hotový.   Zostávajú už len posledné úpravy. Uzol musí mať správny tvar, treba ho dotiahnuť a vyformovať.

 

 

 

 

 

Gratulujeme. Uzol ste zvládli. Možno nevyzerá tak, ako na obrázku, to však nie je problém. Tréningom sa ho naučíte viazať bez problémov.

 

 

Tento uzol je najnáročnejší zo všetkých, preto doporučujem precvičiť si jeho uviazanie viackrát aby ste ho zvládli urobiť aj v rannom zhone.