Polovičný Windsorský uzol

máj 2, 2012 by     No Comments    Posted under: Uzly

Polovičný windsorský uzol alebo tiež známy ako Manhattan je symetrický uzol s jednoduchším viazaním a menším trojuholníkom, ako má klasický windsor. Hodí sa ku košeli s úzkym, alebo stredne veľkým golierom.

polovicny windsor

 

 

Zaveste si kravatu na krk tak aby po ľavej strane bol širší koniec  a na pravej užší. U oboch koncov je nasmerovanie vrchnej strany kravaty od seba. Širší koniec kravaty by mal byť o 30 cm dlhší ako ten užší. Širší koniec umiestnite nad ten užší do tvaru kríža. Následne vám ostane širší koniec kravaty na pravej strane. Stále oba konce sú otočené svojou vrchnou stranou od vás.

 

 

 

Hrubší koniec podvlečieme pod pravú časť kravaty pri krku tak, ako to je znázornené na obrázku.

 

 

 

Širší koniec kravaty stiahneme dole, z pravej strany obmotáme okolo visiacej tenšej časti kravaty.

 

 

 

Tentoraz širšiu časť kravaty obtočíme ponad visiacu časť kravaty. Potom ho podobne ako v druhom kroku podsunieme popod časť kravaty obmotanú okolo krku a vytiahneme nahor.

 

 

 

Pri predposlednom kroku uchopíme už klasicky širšiu časť kravaty, vsunieme ju do otvoru ktorý vznikol pri viazaní kravaty a zatiahneme.

 

 

 

Polovičný windsorský uzol, alebo inak aj Half windsor je uviazaný, stačí ho len stiahnuť a vyformovať do požadovaného tvaru.