Luxusné kravaty

máj 12, 2012 by     No Comments    Posted under: Luxus

Luxusné kravatyKravaty dopĺňajú pánsky šatník už vyše 300 rokov a dopĺňať ho budú aj naďalej. Prvý krát použili kravatu chorvátski žoldnieri počas tridsaťročnej vojny. Vtedy to ešte neboli kravaty aké poznáme dnes, ale šatky, ktoré mali uviazané okolo krku. V Európe sa to začalo podobne, keď ženy aj muži nosili okolo krku uviazané kusy látky.
Každému z nás sa aspoň raz v živote stalo alebo sa stane, že sa musí elegantne obliecť a k tomu samozrejme patrí luxusná kravata. Nie je ale jedno akú kravatu si na seba dáme.

V obchodoch nájdeme nespočetné množstvo rôznych kravát či už ide o farbu, vzor alebo materiál. Preto je niekedy veľmi ťažké vybrať si správnu kravatu k obleku. Na dôležitý pohovor alebo stretnutie si určite každý vezme tmavý oblek a bielu košeľu, ale kravatu si každý vyberá podľa seba, takže kravata nám môže niečo prezradiť aj o jej nositeľovi.

Kravata samozrejme nemá žiadne praktické využitie ale slúži ako estetický doplnok, ktorým sa ľahko odlíšime od ostatných mužov v obleku. Ďalšou výhodou je, že kravata nám dáva možnosť farebne sa zladiť so šatami priateľky, keďže dnešné módne farby šiat by sa na pánsky oblek asi nehodili. Akú kravatu si vezmeme záleží tiež od príležitosti, na ktorú si ju berieme. Všeobecne platí, že čím lepší dojem chceme vytvoriť, tým luxusnejšiu kravatu si vezmeme. Pokiaľ ide o materiál, tak luxusná kravata je väčšinou z hodvábu. Hodvábna kravata je určite výborná aj ako darček, ktorý ocení každý úspešný a štýlový chlap.

Kravata zo seba vyžaruje dôveru a intelekt. V dnešnej dobe je veľmi dôležitý prvý dojem, či už pri vytváraní kariéry alebo na plesoch. Luxusná kravata nám pomôže tento dojem vytvoriť čo najlepší.